Odzyskujemy dane ze wszystkich nośników bez względu na rodzaj uszkodzenia i wykorzystywany system plików.
OFERTA
Odzyskiwanie danych
z kart pamięci i pendrive
JAK DZIAŁAMY
Odzyskaj dane w 4 krokach
Konsultacja
Straciłeś dane? Zadzwoń lub napisz, a nasi technicy powiedzą Ci co robić.
Diagnoza
Na tym etapie dowiesz się co się stało z Twoim nośnikiem i utraconymi danymi oraz jaki będzie koszt odzyskiwania danych.
Odzyskiwanie danych
Technicy laboratorium wykorzystują najlepsze narzędzia by jak najszybciej odzyskać Twoje stracone dane.
Odbiór danych
Kopiujemy dane na osobny nośnik. Dostarczony przez Ciebie lub kupiony u nas.
CENNIK
Ile kosztuje odzyskiwanie z karty pamięci lub pendrive?
DIAGNOZA
2. Kwota diagnozy jest stała i niezależna od wyników diagnozy.
3. Wszystkie ceny podane są w kwotach brutto (23% VAT).
ODZYSKIWANIE
Logiczne - nośnik w pełni sprawny, np.: usunięcie danych, utrata danych, skasowanie partycji, sformatowanie dysku, uszkodzenie systemu plików
Uszkodzenia fizyczne - nośnik uszkodzony, nie działa prawidłowo, np.: nierozpoznane urządzenie w systemie, brak dostępu do urządzenia, brak dostępu do danych, niewłaściwa pojemność nośnika
DOŚWIADCZENIE
Odzyskujemy dane dla klientów prywatnych, firm i instytucji państwowych.
15
6000
1000000
5
Zaufali nam:
Co nas wyróżnia
Darmowa konsultacja
Straciłeś dane?
Zadzwoń, a nasi technicy powiedzą Ci co robić.
Technologia ma znaczenie.
Nasze laboratorium stosuje najnowsze technologie i rozwiązania, by móc odzyskiwać dane z pamięci przenośnych. Uszkodzenia interfejsu, firmware czy komórek, to najczęściej spotykane problemy w nośnikach z pamięciami flash.
Kiedy mamy do czynienia z utratą danych?
Utrata danych następuje w wyniku uszkodzeń logicznych i fizycznych. Logiczne to uszkodzenia samych danych, zazwyczaj po kasowaniu, formatowaniu czy nadpisaniu nośnika inną zawartością. Fizyczne to awaria, nieprawidłowe działanie nośnika, czasem w wyniku zalania, spalenia czy upadku.
W nośnikach z pamięcią flash najczęstsze objawy awarii to brak dostępu do plików, znikające foldery lub problemy z kopiowaniem danych. W wyniku nieprawidłowej pracy kontrolera nośniki te zgłaszają się złą nazwą lub nie wykrywają się w ogóle w systemie.
Pamiętać należy, że karty pamięci czy pendrive to urządzenia głównie do przenoszenia danych. Działają one inaczej niż dyski twarde, również inaczej są wykrywane przez system operacyjny. Z tego powodu nie powinno się pracować na plikach (np. arkusze kalkulacyjne) otwartych bezpośrednio z takiego nośnika. Należy pliki najpierw kopiować na dysk komputera lub przenośny, a wtedy dopiero edytować.
Jak odzyskać dane z karty pamięci lub pendrive?
Nośnik, na którym znajdowały się utracone dane, należy przesłać do nas kurierem lub dostarczyć osobiście. W jego dostarczeniu można również skorzystać z pomocy jednego z naszych partnerów.
Czas trwania diagnozy nośnika zależy od wybranego przez klienta trybu. Może być to tryb standardowy, przyspieszony lub ekspresowy. Wyniki analizy wraz z opisem uszkodzeń, a także szacunkowym czasem realizacji i kosztami usługi przekazujemy następnie właścicielowi nośnika. Czasami jesteśmy w stanie podać listę plików i folderów do odzyskania – jest to zależne od rodzaju uszkodzenia. Jeśli klient podejmie decyzję chęci odzyskiwania danych, rozpoczynamy prace laboratoryjne zakończone weryfikacją spójności odzyskanych informacji.
Dane dostarczamy klientowi w dogodny dla niego sposób – odbiór osobisty, kurierem lub paczkomatem – na nośniku, który dostarczy sam lub jaki zakupi u nas. Po odbiorze danych, jeszcze przez 7 dni zachowamy pozostałości po diagnozowanym nośniku oraz kopię odzyskanych danych. Tak aby w razie problemów móc zweryfikować przyczynę problemu.
W razie utarty danych!
- wyłącz natychmiast urządzenie
- powstrzymaj się od czynności, które mogą pogorszyć sprawę
- nie rozkręcaj urządzenia i nie próbuj go naprawiać samodzielnie
- zalanego wodą lub nadpalonego nośnika nie susz, ani nie czyść
Co może utrudnić lub uniemożliwić odzyskiwanie danych?
Jeśli doszło do uszkodzenia dysku, przede wszystkim nie należy z góry zakładać, iż jego zawartość została bezpowrotnie utracona.
W przypadku uszkodzeń fizycznych, nośnik z danymi powinien zostać natychmiast odłączony. Aby nie pogłębić zaistniałych już uszkodzeń, należy powstrzymać się od samodzielnego rozkręcania i próby naprawy danego urządzenia. W urządzeniach typu pendrive, lutowanie samego złącza USB zazwyczaj kończy się uszkodzeniem reszty elektroniki. W żadnym wypadku nie wolno czyścic i suszyć nadpalonego lub zalanego wodą nośnika!
KONTAKT
VS DATA
ul. Świętojańska 55/16
81-391 Gdynia
tel. 58 661 45 28
fax: 58 661 46 28
Biuro czynne od pon. - pt. w godzinach 9.00 – 16.00.