Szkolenie: Śledcze odzyskiwanie danych

Miejsce i termin:
GDYNIA
Czas trwania:
  2 dni
Cena:
3499 PLN NETTO

3999 PLN NETTO

 

Cel:
Zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności, w odzyskiwaniu skasowanych i utraconych informacji zapisanych na cyfrowych nośnikach danych w procesie zabezpieczania i analizy cyfrowego materiału dowodowego.

 

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób mających na co dzień styczność z zabezpieczaniem i analizą materiału dowodowego. W szczególności dla specjalistów odzyskujących dane, techników laboratoriów kryminalistycznych, informatyków działu bezpieczeństwa i zwalczania fraudów.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

 • Budowa i zasada działania HDD i SSD
 • Sposoby zabezpieczania nośników
 • Systemy plików: partycje i woluminy
 • Systemy plików: FAT32 i NTFS
 • Ćwiczenia z wykorzystaniem oprogramowania X-Ways
 • Analiza metadanych. Czasy MAC.
 • Obsługa PC3000 + Data Extractor
 • Diagnozowanie dysków HDD
 • Odzyskiwanie danych – uszkodzone sektory

Forma prowadzenia zajęć

Zajęcia w formie wykładów teoretycznych oraz ćwiczeń praktycznych. Na szkoleniu każdy z uczestników będzie dysponował indywidualnym specjalistycznym oprogramowaniem, wykorzystywał światowej klasy profesjonalne narzędzia oraz prowadził analizę rzeczywistych przypadków odzyskiwania danych.

W cenie szkolenia:

 • 2 dni szkolenia (wykłady + ćwiczenia),
 • 2 dwudaniowe obiady,
 • przerwy kawowe,
 • materiały szkoleniowe,
 • certyfikat ukończenia szkolenia

Trenerzy:

Marcin Śliwicki

Marcin Śliwicki

Kierownik laboratorium odzyskiwania danych

Kierownik laboratorium odzyskiwania danych w firmie VS DATA. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży informatycznej. Rocznie wykonuje ponad 1000 diagnoz nośników cyfrowych. Powoływany jako specjalista z zakresu odzyskiwania danych, analizy nośników cyfrowych, analizy plików graficznych oraz analizy urządzeń fiskalnych. Prowadzi dedykowane szkolenia oraz wykłady z zakresu odzyskiwania danych oraz systemów plików FAT i NTFS. Wykładowca na kierunku Informatyka śledcza na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Witold Sobolewski

Witold Sobolewski

Twórca VS DATA

Mgr inż., MBA, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Ukończył także Kryminalistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej z listy Sądu Okręgowego w Gdańsku. Właściciel firmy VS DATA. Ma ponad 13-letnie, praktyczne doświadczenie pracy w laboratorium przy wykonywaniu skomplikowanych ekspertyz sądowych. Twórca pierwszych w Polsce podyplomowych studiów z zakresu informatyki śledczej na Wyższej Szkole Bankowej oraz podyplomowych studiów z Cyberbezpieczeństwa na Akademii Marynarki Wojennej. Posiada międzynarodowe certyfikaty w zakresie informatyki śledczej (GCFE, CFCE, ACE, CCFE), odzyskiwania danych (CDRP) i analizy urządzeń mobilnych (CMFF). Wykonał ponad 4200 ekspertyz z zakresu odzyskiwania danych i informatyki śledczej.

Opinie o szkoleniu

„Szkolenie to jedno z tych, po których można zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę i zobaczyć jak wiele brakuje do osiągnięcia perfekcji. Świetnie wyszkolona kadra, z dużym doświadczeniem. Dużo różnych przypadków i zachowań podczas ich rozwiązywania. Dobra wiedza, która otwiera drogę w kierunku informatyki śledczej. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto pracuje w dużej firmie, w której pojawiają się incydenty, a także osobom z branży IT w celu podniesienia swojej wiedzy”.

„Szkolenie prowadzone w bardzo przystępny sposób. Prowadzący posiada ogromną wiedzę, którą potrafi skutecznie przekazać, a to nie zawsze jest oczywiste. Część praktyczna na wysokim poziomie. Szkolenie pokazało różne sposoby osiągnięcia celu. Zdecydowanie warte polecenia”.

Średnia ocena ze szkoleń: 4.96/5

Wymagania:

Dobra znajomość obsługi środowiska Windows. Znajomość zagadnień związanych z zabezpieczaniem i analizą cyfrowego materiału dowodowego. Wiedza i umiejętności techniczne.

Zapisz się teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wiadomość

DANE DO FAKTURY VAT:

Nazwa firmy

Adres firmy

NIP


Akceptuję regulamin - (Przeczytaj regulamin)

drukuj